English Site پشتيباني محصولات گالري تصاوير مقالات آموزش پروژه ها دريافت فايل صفحه اصلي
 

 

حضور فناوران ایرانی در نمایشگاه نانوی چین

 

 

 

 

ساعت 24-نمایشگاه Chinano ۲۰۱۵ در تاریخ ۶ تا ۸ آبان ماه سال جاری در شهر سوژو چین با حضور ۲۳۰ شرکت فعال در زمینه فناری نانو از جمله ۹ شرکت ایرانی برگزار شد.

به نقل از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، نمایشگاه �Chinano ۲۰۱۵� با حضور ۲۳۰ شرکت فعال نانو در چین برگزار شد. در این نمایشگاه شرکت‌‌های دانش بنیان �اکسیر نانوسینا�، �پارسا پلیمر شریف�،� PNF�، �فناوران نانومقیاس�، �توانا (آزمایشگاه‌های آموزشی)�، �آدیکو�، �سوین پلاسما�، �بهران فیلتر� و �آریا پلیمر� حضور داشتند.

فناوران ایرانی حاضر در این بخش به ارائه و معرفی محصولات و تجهیزات فناوری نانو ساخته شده در ایران پرداختند. ستاد توسعه فناوری نانو و شرکت‌های ایرانی فعال در حوزه فناوری نانو نیز علاوه بر حضور در این نمایشگاه در دیگر برنامه‌های �Chinano ۲۰۱۵� با هدف معرفی محصولات و تجهیزات نانویی ساخت ایران و افزایش تبادلات اقتصادی در این زمینه حضوری پر رنگ داشتند.

از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه �International round table� بوده که برای سومین بار و با حضور نمایندگان ۱۲ کشور از جمله ایران، کانادا، آلمان و مالزی با هدف معرفی برنامه‌ها و سیاست‌های کشورهای مختلف در زمینه توسعه فناوری نانو و همچنین معرفی پروژه‌های منتخب کشورها برگزار شد.

در سومین میزگرد جهانی فناوری نانو �Chinano۲۰۱۵ � از ایران، سعید سرکار، دبیر ستاد توسعه فناوری نانو از جمله سخنران‌های بخش اول این رویداد بود که به معرفی نانو در ایران پرداخت. همچنین در بخش معرفی پروژه‌های صنعتی منتخب فناوری نانو نیز کارشناسی از شرکت‌ �بهران فیلتر� محصول نانوفیلترهای نیروگاهی این شرکت را معرفی کرد.

همچنین سرکنسول جدید جمهوری اسلامی ایران، علیرضا ایروش در شانگهای، به مدت ۳ ساعت از دستاوردهای نانو ایران در غرفه بازدید داشت.

اولین برنامه مشترک China-Iran Nanotech Matchmaking event به عنوان بخشی از ششمین نمایشگاه Chinano با همکاری مرکز نانو ایران، چین و مرکز نانوپولیس به عنوان برگزار کننده این نمایشگاه و با هدف معرفی شرکت‌های ایرانی و آغاز همکاری بین شرکت‌های ایرانی و چینی در حوزه فناوری نانو هفتم آبان ماه 94 برابر با 29اکتبر 2015 در مرکز نمایشگاه بین المللی سوژوچین برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، این برنامه با حضور مدیران ستاد فناوری نانو و مدیران مرکز نانو پولیس و 9 شرکت ایرانی و نمایندگان بیش از 20 شرکت چینی برگزار شد.
در بخش نخست این برنامه سعید سرکار، دبیر ستاد توسعه فناوری نانو و بیت‌الهی، مدیر کارگروه بین‌ الملل ستاد توسعه فناوری نانو به ارائه گزارشی در خصوص فناوری نانو در ایران پرداختند.
همچنین در بخش دوم Project promotion پانزده پروژه (محصول) در زمینه‌های نانو‌الیاف، فناوری تصفیه آب، زیستی پزشکی، مواد و مصالح ساختمانی، ماشین‌آلات و تجهیزات از ایران توسط نمایندگان شرکت‌های اکسیر‌نانو سینا، پارسا‌پلیمر شریف، آریا‌پلیمر، فناوران نانوفناوری فردانگر(pnf)، بهران فیلتر، فناوران نانو‌مقیاس، سوین پلاسما، آدیکو و شبکه آزمایشگاهی توانا معرفی شدند.  
بنابراین گزارش، در حاشیه برگزاری این رویداد و ‌پس از پایان ‌برنامه، جلسات مشترک دو جانبی بین شرکت‌های ایرانی و چینی برگزار شد.
لازم به ذکر است، این رویداد اولین فعالیت در راستای ایجاد همکاری بین شرکت‌های نانویی ایران و چین پس از تاسیس مرکز چین فناوری نانو ایران بود.
همچنین، مرکز فناوری نانو ایران چین با حمایت ستاد فناوری نانو ایران، مرکز نانو پولیس (Nanopolis) و شرکت سوژو، به منظور تعمیق همکاری چین و ایران در فناوری نانو (R & D، انتقال فن آوری، تبادل منابع و برگزاری کنفرانس‌های علمی) 22 اردیبشهت ماه 1394 تاسیس شد.

 

 

 

 
   
 

HOME | About us | Products | Projects | Gallery | Download | Contact