نمایشگاه بین المللی تجهیزات نانو شانگهای و نشست دوجانبه شرکت های نانو ایران و چین

 

 

 

 

نمایشگاه بین المللی تجهیزات نانو که در تاریخ 18/3/96 در شانگهای برگزار گردید، به گزارش روز دوشنبه علمی ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری، هفت شرکت فناوری نانو از ایران در دو نمایشگاه مرتبط با فناوری نانو در نمایشگاه بین‌المللی در حوزه‌ی نانومواد و تصفیه‌ی آب و پساب در شهر شانگهای چین حضوری فعال داشتند.
نمایشگاه فناوری نانو شانگهای 2017 (China Shanghai International Nanotechnology Fair 2017) میزبان حضور پنج شرکت ایرانی، و نمایشگاه فناوری‌های مرتبط با تصفیه‌ی آب و پساب، موسوم به Aquatech، نیز با حضور دو شرکت ایرانی برگزارشد.

 


شرکت‌های شرکت‌کننده در این دو نمایشگاه و محصولات آن‌ها به شرح زیر است:
شرکت فناوران نانومقیاس: تولیدکننده تجهیزات صنعتی و آزمایشگاهی تولید نانوالیاف و راه‌اندازی خطوط تولید صنعتی فیلترهای صنعتی و نیروگاهی.
شرکت آریا پلیمر پیشگام: تولیدکننده انواع پلیمرهای مقاوم در برابر سایش، ضربه، اشعه‌ی فرابنفش و خوردگی.
شرکت کیتوتک: تولیدکننده محصولات سیلووسپت بخش سلامت از جمله پاک‌کننده‌ی زخم و پانسمان‌های کمک‌کننده به ترمیم زخم.
شرکت پیام‌آوران نانوفناوری فردا نگر: ارائه‌دهنده فناوری‌های نوین تصفیه‌ی آب و پساب
شرکت پیش‌ران نساجی آینده: تولیدکننده‌ی محصولات حوزه‌ی نساجی از جمله پوشاک و لباس زیر، لباس‌های بارداری و نوزاد با خواص ضدمیکروبی و ضد امواج با برند هاینو.
شرکت رنگین نانونهال: تولیدکننده انواع مختلف رنگ‌های الکترواستاتیک آنتی باکتریال و ضد خوردگی.
شرکت تراوا گستر آریا: تولیدکننده غشاهای پلیمری.
شرکت فناوران نانومقیاس موفق به فروش محصولات خود به شرکت‌هایی از کشور چین شد. همچنین محصولات شرکت رنگین نانونهال مورد توجه یک شرکت بزرگ تولید لوازم خانگی قرار گرفت.
نمایشگاه فناوری نانو از 16 الی 18 خردادماه و نمایشگاه تجهیزات تصفیه‌ی آب و پساب موسوم به Aquatech از 17 الی 19 خردادماه در شهر شانگهای چین میزبان حضور علاقه‌مندان، متخصصان و صنعتگران حوزه‌های مختلف بود.

 

دفتر نمایندگی معاونت فناوری ریاست جمهوری کشورمان در سوجو، چهارمین نشست دوجانبه را طی دوسال گذشته در یکی از سالنهای جنبی نمایشگاه برگزار نمود. در این مراسم آقای قربانعلی مدیر دفتر مذکور به تاریخچه همکاری ها و دستاوردهای دو سال گذشته این دفتر و قرار دادها و تفاهمنامه های امضاء شده بین شرکت های ایرانی و چینی اشاره نمود.در این مراسم سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شانگهای، به زمینه های متنوع همکاری در نانو و تکنولوژی های برتر و زمینه های موجود و زیر ساخت مناسب برای توسعه همکاری ها و همچنین کشف زمینه های جدید همکاری های علمی و دانشگاهی اشاره نمود.
دکتر "ژانگ" رئیس نانوپولیس شهر سوجو نیز به تشریح توانمندی های شرکت های ایرانی و چینی و زمینه های توسعه همکاری های نانو پرداخت.
درپایان این مراسم سه تفاهم نامه بین دفتر نانو ایران و دو شرکت چینی و یک تفاهمنامه همکاری نیز بین شرکت فناوران نانومقیاس و یک شرکت چینی امضاء شد.

 

 


پس از امضای تفاهمنامه ها، شرکتهای ایرانی به معرفی تولیدات خود در این نمایشگاه پرداختند.

 

 

تاریخ خبر : 1396/03/19

 

 

 
   
 

HOME | About us | Products | Projects | Gallery | Download | Contact