شركت فناوران نانومقياس در رسانه ها

 

مصاحبه با رضا فریدی، مدیر عامل شرکت فناوران نانومقیاس

چکيده

شناخت فرصت های شغلی آینده برای دانشجویانی که سالهایی از عمر گران بهایشان را به تحصیل در حوزۀ علمی خاص صرف کرده اند، از اهمیت فراوانی برخوردار است.از این رو، قصد داریم با گفتگو با شاغلان در فناوري نانو، ضمن معرفي برخي از موقعيت هاي شغلي در اين حوزه، توانايي لازم و مشکلات موجود در هر يک از اين مشاغل را تشريح کنيم. به سراغ افراد موفق در شغل های مختلف می رویم و در مورد حیطه کاری آنها به گفتگو می نشینیم. این بار به مرکز رشد لوازم و تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران رفتیم. جایی که یکی از شرکتهای فناوری نانو در آنجا مستقر است.  

 متن کامل

معمولا همۀ مهارتهایی که در شغل مورد نظرمان در آینده مورد نیاز است در طور دوره تحصیلی و در دروس تحصیلی قابل اکتساب نیست؛ این موضوعی است که اغلب شاغلان موفق به آن اذعان دارند بنابراین شناخت مهارتهای مورد نیاز در مشاغل مختلف به ما کمک می کند که به صورت هدفمند مهارتهایمان را در حوزه های شغلی آینده بهبود بخشیم.

 

 

دستگاه الكترو فورز مویین، محصولی از فناوران نانو مقیاس

دستگاه الكترو فورز مویین وسیله‌ای برای آنالیز مواد و سنجش تشكیل دهنده آن است كه توسط شركت فناوران نانو مقیاس در ایران تولید می‌شود.

 

 

دستگاه الكترو ريسي براي توليد نانوالياف پليمري در كشور توليد شد.

اين دستگاه براساس برنامه رايانه اي فعاليت مي كند و فعاليت آن به گونه اي است كه طبق نياز كاربر برنامه اي به رايانه ارايه و نانوالياف پليمري موردنظر توليد مي شود.
مجري طرح در گفتگو با مهر با بيان اين خبر به اجزاي اين دستگاه اشاره كرد و افزود: اين سامانه شامل بخشي به نام « High Voltage» است كه ولتاژ بالا در حدود 30 هزار ولت را توليد مي كند. بخش ديگر «نازل» است كه وقتي پليمر داخل نازل ريخته مي شود سوزن سرنگ تحت ميدان الكتريكي پليمر را پخش مي كند و به صورت نانو الياف در مي آورد.

 

 

 
   
 

HOME | About us | Products | Projects | Gallery | Download | Contact