ساير محصولات مرتبط با الكتروريسي

Electrospinning Accessories

 

جمع‌کننده (کالکتور) صفحه‌ای

ساده‌ترین انتخاب براي سيستم جمع كننده مي‌باشد كه به راحتي با نصب يك صفحه فلزي يا يك فويل آلومينيومي و اتصال آن به ارت یا ولتاژ منفی ساخته مي‌شود. اين صفحات براي برخي كارهاي پژوهشي بهینه‌سازی تشكيل نانوالياف مناسب هستند ولي با توجه به اينكه مت نانوفيبري تشكيل شده روي صفحه فاقد يكنواختي لازم است، (بصورت يك مت دايره‌اي كه تجمع نانوالياف از مركز دايره به سمت بيرون آن كم مي‌شود) براي اكثر موارد مرتبط با بكارگيري نانوالياف پليمري مناسب نمي‌باشد.

 

 

جمع‌کننده (کالکتور) درام چرخان

درام چرخان يكي از بهترين انتخابها براي سيستم جمع‌كننده دستگاه الکتروریسی است که با توجه به توجه به چرخش، امکان تولید نانوالیاف و مت‌های یکنواخت را می‌دهد. از جمله مزایای این روش مي‌توان به راحتی ساخت دستگاه، امکان دستیابی به یکنواختی بالا و امکان تنظیم میزان آرایش‌یافتگی نانوالیاف با تنظیم سرعت چرخش درام اشاره كرد. در حال حاضر انواع درام‌ها با ابعاد مختلف و با سرعتهاي چرخش متغير تا 3500 دور در دقيقه ساخته شده و آماده ارائه هستند.

بر حسب نوع سيستم الكتروريسي حداقل و حداكثر سرعت چرخش درام مي‌تواند متغير باشد. در سيستم‌هاي سرعت بالا (تا 3500 دور در دقيقه)، حداقل سرعت چرخش حدود 350 دور در دقيقه مي‌باشد. تنظیم سرعت چرخش از طریق ولوم تعبیه شده در سمت راست پانل امکان‌پذیر است. جهت افزايش دقت تنظيم، ولوم از نوع 10 دور انتخاب شده است.

 

 

جمع‌کننده (کالکتور) درام چرخان سیمی

در صورتیکه نیاز به نانوالیاف آرایش‌یافته باشد، جمع‌کننده چرخان سیمی می‌تواند انتخاب مناسبی برای اینکار باشد. چرخش درام دارای سیم‌های موازی با سرعت بالا باعث جمع‌آوری نانوالیاف آرایش یافته می‌شود.

 

 

جمع‌کننده (کالکتور) دیسک چرخان

این دیسک بنحوی طراحی شده است که امکان قرارگیری آن مقابل نازل به 2 صورت امکان‌پذیر باشد. در حالت اول بخش مسطح صفحه مقابل نازل بوده و الیاف روی آن جمع خواهد شد. با توجه به فاصله تنظیم شده نازل از مرکز دیسک سرعت خطی آن در شعاع‌های مختلف متفاوت خواهد بود. بنابرین می‌توان با تنظیم محل نازل مقابل دیسک تاثیر سرعت‌های متفاوت را در آرایش و مورفولوژی نانوالیاف تجربه کرد. در حالت دوم دیسک 90 درجه چرخیده و نازل مقابل لبه دیسک قرار خواهد گرفت که برای جمع‌آوری الیاف بصورت نخ و برای برخی کاربردها مناسب است. سرعت این دیسک تا حدود 6000 دور در دقیقه قابل تنظیم است.

سيستم جمع كننده رول:

در اين سيستم كه از جمله مزاياي آن توليد نانوالياف بصورت پيوسته است، رول بستر نانوالياف (كاغذ، فيلتر، فويل و ...) باز شده و پس از عبور از جلوي نازلها و پوشش دهي توسط نانوالياف پليمري، در سمت ديگر بسته خواهد شد. این سیستم‌ها به خصوص در موارد استفاده از روش بدون نازل و تولید حجم زیاد نانوالیاف، بهترین انتخاب جهت جمع‌آوری نانوالیاف می‌باشد.

در صورت سفارش اين شركت آمادگي دارد، سيستم جمع‌كننده رول را براي مراكز پژوهشي و صنعتي طراحي و ارائه نمايد.

 

 

 

 

نازلهای کوآکسیال

یکی از مهمترین کاربردهای الکتروریسی تولید نانوالیاف با ساختارهای هسته-پوسته است که در آن از نازلهای دوجداره یا کوآکسیال استفاده می‌شود. شرکت فناوران نانومقیاس این نوع نازلها را در سایزهای مختلف تولید نموده و آماده ارائه آنها به مراکز تحقیقاتی می‌باشد.

   

 

 

محفظه الکتروریسی

از موارد موثر در فرایند الکتروریسی، دمای محیط می‌باشد که تاثیر قابل توجهی در ویسکوزیته محلول و فرایند جامد شده (تبخیر حلال) حین حرکت جت محلول پلیمر از نازل به سمت جمع‌کننده دارد. محفظه الکتروریسی ضمن تنظیم دمای محیط الکتروریسی از دمای محیط تا 45 درجه سانتی‌گراد باعث می‌شود تشکیل نانوالیاف در محیطی مستقل از جریان هوای آزمایشگاه انجام گرفته و نانوالیاف یکنواخت‌تری حاصل گردد. علاوه بر این موارد هواکشی با امکان تنظیم مدت کارکرد جهت تخلیه حلال در پشت آن تعبیه شده است. روشنایی داخل محفظه توسط لامپ مهتابی تامین می‌گردد.

این محفظه در اندازه های مختلف قابل و بصورت سفارشی قابل ساخت می باشد.

 

 

انواع نانوالیاف

با توجه به فناوری تولید انبوه نانوالیاف، شرکت فناوران نانومقیاس آمادگی دارد انواع نانوالیاف پلیمری، سرامیکی و کربنی را در مقادیر مختلف تهیه نموده و در اختیار مراکز پژوهشی و صنعتی قرار دهد.

 

 

 

  • تمامی دستگاه‌ها به مدت يكسال گارانتي شركت فناوران نانومقياس مي‌باشند.

دریافت فایل کاتالوگ و دستورالعمل از صفحه دریافت فایل

 

 
   
 

HOME | About us | Products | Projects | Gallery | Download | Contact